Biocavity (Ultrason Kavitasyon)

Biocavity (Ultrason Kavitasyon)

Biocavity (Ultrason Kavitasyon)

Kavitasyon sistemi bölgesel incelme ve zayıflamaya yardımcı yöntemlerden biri olarak uygulanan , liposuction ‘ a alternatif olarak görülen cerrahi olmayan noninvazif bir uygulamadır. Bu yöntemde , verilen özel ultrasaund (ses dalgaları) ile bölgedeki yağ hücrelerinde çözünme oluşturulur.

Çözünen yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar vücudumuzda serbest yağ asitleri olarak kullanılabilir hale gelir.Bu dönemde yağsız yiyeceklerle beslenme ve egzersiz önerilir. Böylelikle , bu ‘ kullanılabilir ‘ duruma gelmiş yağın enerjiye çevrilmesi sağlanır ve incelme gerçekleşir.Aynı zamanda kavitasyona girmeden en az 1 gün önce başlamak suretiyle minimum 2,5 lt. su tüketilmesi gerekmektedir.Ultrasound- kavitasyon yağ hücrelerini patlatmakta ,açığa cıkan yağ da kan ve lenf yoluyla vücuttan uzaklaştırılmaktadır.Kavitasyondan sonra bölgenin yağ oranına göre 2 cm ile maxımum 10 cm ye kadar azalma olduğu izlenmektedir.

Kısaca bölgesel yağların eritilmesinde, selülitli bölgelerin görünümünün azaltılmasında kullanılan, kalıcı sonuclar elde edilmesi bakımından güçlü ve etkili bir sistemdir.

Kaç seans uygulanır?

Ortalama 6 seans onerilir ancak kisinin ihtiyacına ve yağlanma oranına baglı olarak seans sayısı artabilır ya da azalabilir Scherie Club Guzellik merkezinde uzmanımızca kisiye ozel olarak degerlendirme yapılır ve ıhtıyaca yonelik olarak diğer cihazlarımızla da ( örneğin pasif pedli, lenf drenaj gibi ) desteklenir.
 
scherieclub.com 'da verilen hizmetler ile ilgili bilgiler verilmiştir. Sitemizde anlatılan tüm uygulamalar, bu uygulamalar ile ilgili kaynaklar kullanılarak hazırlanmıştır. Bu kaynaklar, kişileri bilgilendirme amaçlı koyulmuş olup, hiçbir hastalığın tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
Copyright © 2018 scherieclub.com