Presso Terapi (Lenf Drenaj)

Presso Terapi (Lenf Drenaj)

Presso Terapi (Lenf Drenaj)

Pressoterapi yöntemi ile vücuttaki lenf sıvısının serbest akışı cihazın (ayak ucundan başlayarak göğüs altına kadar ) uyguladığı basınç ile sağlanır. Ayak uçlarından yukarıya doğru uygulanan bası ile kan dolaşımı hızlanır ve vücutta tutulan sıvı ve toksinlerin idrar ile atılması sağlanır.

Selilütlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Kan dolaşımını hızlandırmasından dolayı selülit tedavisinde de etkili bir yöntemdir. Bunun yanı sıra;  

  • Liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası oluşan ödemlerin atılmasında   
  • Hamilelik sonrası oluşan varis,ödem ve sarkıklarda
  • Zayıflama sonrası vücudun sıkılaşmasında da kullanılan bir yöntemdir.Ancak tek başına kilo vermeyi sağlayan bir cihaz değildir.Etkin sonuç alınabilmesi için bölgesel incelme programlarının içinde kullanılır.
  • Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme sağlar.
  • Kas sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.
  • Uygulama sonrası dolaşımın hızlanması ve vücudun oksijenlenmesi ile birlikte bağışıklık sistemi açısından da olumlu etkileri bulunmaktadır.
  • Kimlere uygulanamaz?

Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar , dolaşım bozukluğu yaratan hastalıklara sahip olanlar ve kanser hastaları dışında herkese uygulanabilir.

scherieclub.com 'da verilen hizmetler ile ilgili bilgiler verilmiştir. Sitemizde anlatılan tüm uygulamalar, bu uygulamalar ile ilgili kaynaklar kullanılarak hazırlanmıştır. Bu kaynaklar, kişileri bilgilendirme amaçlı koyulmuş olup, hiçbir hastalığın tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.
Copyright © 2018 scherieclub.com